Badanie DNA zdaje się w szybkim tempie zdobywać uznanie Polaków – w Polsce przeprowadza się ponad dziesięć tysięcy testów ojcostwa co roku. Testy na ojcostwo to w dzisiejszych czasach temat coraz częściej analizowany w mediach, a także na portalach społecznościowych. Testom genetycznym poddają się sławy, które zastanawiają się, czy są biologicznymi rodzicami dzieci – w tym kręgu znalazł się m.in. Marek „Punisher” Piotrowski, Nicole Ann Smith, czy też Andrzej Lepper. Jeszcze w poprzedniej dekadzie zrobienie badania DNA wiązało się z niemałymi wydatkami, ale teraz test na ojcostwo kosztuje tylko 1000 zł.

Osoby, które chcą poddać się badaniu genetycznemu mają stuprocentową gwarancję w przypadku wykluczenia bycia spokrewnionym, a w przypadku stwierdzenia ojcostwa –minimum 99,9999%. Warto wiedzieć, że tylko poprzez wykonanie analizy DNA możliwe jest potwierdzenie lub wykluczenie pokrewieństwa z dzieckiem.

O poprawność testów na pokrewieństwo nie trzeba się obawiać, pod warunkiem, że korzystamy z usług renomowanych firm genetycznych mających atest ISO17025. Jest to znaczące, gdyż tylko testy genetyczne mające ten certyfikat są zatwierdzane przez sądy rodzinne, czy też prokuraturę. Co ważne, w dzisiejszych czasach wiele instytucji nakazuje zrobienie testów genetycznych. Dzięki nowoczesnej technologii nieskomplikowane badanie na ojcostwo przeprowadza się już na dwudniowym dziecku. Aby pobrać materiał genetyczny, specjalista potrzebuje wymazu z policzka, kropli krwi, czy nawet jedynie maleńkiego kawałka ubrania. Dla wygody dziecka test ojcostwa można wykonać w domu, gdzie czuje się pewnie. Do wykonania testu DNA we własnym mieszkaniu potrzebny jest zestaw dostarczony przez laboratorium, a po pobraniu wymazu odsyła się  go w celu sprawdzenia. Tym sposobem, zrobienie badania na ojcostwo wynosi wyłącznie 15 minut i Taki test jest całkowicie anonimowy.
Nie należy bać się, że dana osoba przebyła chorobę, tudzież zażywa leki – materiał genetyczny nie ulega zmianie przez całe życie.

Testy na ojcostwo są dzisiaj ogromnie popularne, a coraz większa ilość laboratoriów przeprowadzających te badania sprawia, że wykonanie testu jest niezwykle łatwe, a także niedrogie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>